Nové fotky na FOTO.HORSKESPORTY.CZ

Beskydy na kole – Okolo Ondřejníku

Příjemný okruh kolem masívu Ondřejníku. Nenastoupáte při něm spousty výškových metrů, ale najedete v terénu pár poctivých kilometrů a pokud máte sebou rodinku s dětmi, můžete je poslat po prvním okruhu na Solárku, kde se mohou občerstvit a počkat na vás až se vydovádíte.

Ondøejník na kole

Ondøejník na kole

Ondøejník na kole

Ondøejník na kole
Můj okruh začíná na Čeladné u nádraží. Odtud vystoupáte po asfaltce na první traverzovou cestu. Zde se dáte doleva a objedete celý masív této hory tvořené dvěma vrcholy, Skalkou 898 m a Ondřejníkem 889 m.

Cesta vás dovede do sedla pod Ondřejníkem. Až potud je trasa vhodná jak pro trekingové tak i pro silniční kola. Zde se můžete rozloučit s rodinkou a po modré ji poslat dolů na Solárku.

Dále máte možnost vyjet přímo po modré na druhou stranu na Skalku a nebo si to dát celé ještě jednou dokola po vyšší traverzovce. Zde již jen pro MTB.

Doporučuji dát si to ještě jednou dokola a asi v polovině trasy uhnout doprava a vystoupat pod Skalku. Zde narazíte na modrou značku a po ní vyjedete nahoru na Skalku.

Za rodinkou sjedete zpět po modré až na Solárku pěkným dlouhým sjezdem. Zprvu po šutrech a v dolní části po asfaltu. V sedle se můžete ještě rozhodnout pro výjezd na vrchol Ondřejníku. Tam se i to ale moc nelíbilo. Na Skalce je to hezčí.

Ze Solárky můžete sjet zpět dolů na Čeladnou nebo i jinam. Z Frýdlantu, Čeladné a Kunčic pod Ondřejníkem jede vlak. Z Kozlovic je to horší. Odtud jen po vlastní ose.
Najedete celkem asi 30 km a nastoupáte kolem 680 m. Je to nenáročná vyjížďka vhodná na půldenní tréning nebo posléze lenošení na Solárce u píva a opékaných klobás.

Výškový profil

 

Aleš

Leave a Reply

  

  

  


*

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Webcam Lysá Hora


Internetová kamera na Lysé Hoře v Beskydech

Archiv