Náhledy z fotogalérie

2005 03 Lysá Hora Beskydy 024 Babí Hora 2003 OLYMPUS DIGITAL CAMERA TATRY JAMES TÝDEN SLIEZSKÝ DOM historie 003 OLYMPUS DIGITAL CAMERA Lysá Hora 2003 Lysá Hora 2003 2002 05 Roháče Žiarská dolina 008 Lysá Hora 2003

Beskydy na kole – Okolo Ondřejníku

Příjemný okruh kolem masívu Ondřejníku. Nenastoupáte při něm spousty výškových metrů, ale najedete v terénu pár poctivých kilometrů a pokud máte sebou rodinku s dětmi, můžete je poslat po prvním okruhu na Solárku, kde se mohou občerstvit a počkat na vás až se vydovádíte.

Ondøejník na kole

Ondøejník na kole

Ondøejník na kole

Ondøejník na kole
Můj okruh začíná na Čeladné u nádraží. Odtud vystoupáte po asfaltce na první traverzovou cestu. Zde se dáte doleva a objedete celý masív této hory tvořené dvěma vrcholy, Skalkou 898 m a Ondřejníkem 889 m.

Cesta vás dovede do sedla pod Ondřejníkem. Až potud je trasa vhodná jak pro trekingové tak i pro silniční kola. Zde se můžete rozloučit s rodinkou a po modré ji poslat dolů na Solárku.

Dále máte možnost vyjet přímo po modré na druhou stranu na Skalku a nebo si to dát celé ještě jednou dokola po vyšší traverzovce. Zde již jen pro MTB.

Doporučuji dát si to ještě jednou dokola a asi v polovině trasy uhnout doprava a vystoupat pod Skalku. Zde narazíte na modrou značku a po ní vyjedete nahoru na Skalku.

Za rodinkou sjedete zpět po modré až na Solárku pěkným dlouhým sjezdem. Zprvu po šutrech a v dolní části po asfaltu. V sedle se můžete ještě rozhodnout pro výjezd na vrchol Ondřejníku. Tam se i to ale moc nelíbilo. Na Skalce je to hezčí.

Ze Solárky můžete sjet zpět dolů na Čeladnou nebo i jinam. Z Frýdlantu, Čeladné a Kunčic pod Ondřejníkem jede vlak. Z Kozlovic je to horší. Odtud jen po vlastní ose.
Najedete celkem asi 30 km a nastoupáte kolem 680 m. Je to nenáročná vyjížďka vhodná na půldenní tréning nebo posléze lenošení na Solárce u píva a opékaných klobás.

Výškový profil

 

Aleš

Leave a Reply

  

  

  


*

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Webcam Lysá Hora


Internetová kamera na Lysé Hoře v Beskydech

Archiv