Beskydy na kole – Okolo Ondřejníku

Příjemný okruh kolem masívu Ondřejníku. Nenastoupáte při něm spousty výškových metrů, ale najedete v terénu pár poctivých kilometrů a pokud máte sebou rodinku s dětmi, můžete je poslat po prvním okruhu na Solárku, kde se mohou občerstvit a počkat na vás až se vydovádíte.

Můj okruh začíná na Čeladné u nádraží. Odtud vystoupáte po asfaltce na první traverzovou cestu. Zde se dáte doleva a objedete celý masív této hory tvořené dvěma vrcholy, Skalkou 898 m a Ondřejníkem 889 m.

Cesta vás dovede do sedla pod Ondřejníkem. Až potud je trasa vhodná jak pro trekingové tak i pro silniční kola. Zde se můžete rozloučit s rodinkou a po modré ji poslat dolů na Solárku.


Pohled na (z prava) úplně vzadu hřeben vedoucí na Pustevny, Stolová Hora, Kněhyně, Smrk. 

Dole pod Kněhyní se rozprostírá golfové hřiště.

Dále máte možnost vyjet přímo po modré na druhou stranu na Skalku a nebo si to dát celé ještě jednou dokola po vyšší traverzovce. Zde již jen pro MTB.

Doporučuji dát si to ještě jednou dokola a asi v polovině trasy uhnout doprava a vystoupat pod Skalku. Zde narazíte na modrou značku a po ní vyjedete nahoru na Skalku.

,br>


Vrchol Skalka. Startovací plac pro padáčkáře.

Vrchol skalky je využívám paraglajdisty co by startovací plac.

Za rodinkou sjedete zpět po modré až na Solárku pěkným dlouhým sjezdem. Zprvu po šutrech a v dolní části po asfaltu. V sedle se můžete ještě rozhodnout pro výjezd na vrchol Ondřejníku. Tam se i to ale moc nelíbilo. Na Skalce je to hezčí.


Pohled směrem na Frenštát pod Radhoštěm a hřeben Velkého a Malého Javorníku

Ze Solárky můžete sjet zpět dolů na Čeladnou nebo i jinam. Z Frýdlantu, Čeladné a Kunčic pod Ondřejníkem jede vlak. Z Kozlovic je to horší. Odtud jen po vlastní ose.


Pohled ze Solárky na Frýdlant a Lysou Horu v pozadí

Najedete celkem asi 30 km a nastoupáte kolem 680 m. Je to nenáročná vyjížďka vhodná na půldenní tréning nebo posléze lenošení na Solárce u píva a opékaných klobás.

Výškový profil

Aleš

Leave a Reply

  

  

  


*

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Video dne

A VO TOM TO JE ...

Webcam Lysá Hora


Internetová kamera na Lysé Hoře v Beskydech

Archiv