Nové fotky na FOTO.HORSKESPORTY.CZ

Canyoning Slovinsko

canyoning

Kozjak

Minulý víkend jsem byl ve Slovinsku na Canyoningu. Tuhle radovánku jsem si ještě nevyzkoušel, tak bylo třeba to dohonit. Základnu jsme měli ve vesnici Bovec kterou protéká řeka Soča. Část kempu má pronajatý česká agentura ALPICENTER
Místo je v samém centru Julských alp a všude kolem jsou nekonečné možnosti canyoningu, raftů, horských kol, ferát a kdo ví čeho ještě. Opravdu podařený kousek země.

 

První den jsme šli poměrně otevřený kaňón Globaski potok.  Hodně slaňování na sluníčku. Počasí bylo až neuvěřitelně krásné a teploty šly na třicítku. Voda byla sice na můj vkus trochu studená, něco kolem 6 stupňů, nicméně neoprén je geniální věc. Ani jednou za celou dobu jsem nepocítil výrazněji chlad z vody nebo okolního vzduchu. Tepelnou pohodu jsem měl i druhý den, kdy už jsme šli náročnější trasu kaňónem Kozjak. Maximálně uzavřený prostor bez sluníčka s menším počtem slaňování, ale s dlouhými skoky do studené vody a následným plaváním.

Musím konstatovat, že více jak 7 metrové skoky v uzavřeném prostoru kaňónu jsou dost velký adrenalin. Samotné skoky, kdyby byly v otevřeném prostoru nejsou ničím zvláštní. Když ale máte kolem sebe vysoké skály a prostor na skok je zůžen na minimum, je to hned o něčem jiném.

Canyoning je krásný sport. Rád si to ještě někdy vyzkouším ale za hory bych ho nevyměnil.

Jelikož jsme neměli patřičnou voděodolnou foto výbavu, žádné fotky z těchto hrátek nemám. Na internetu jsem našel nějaké videa, které jsou z těch kaňónu co jsme šli. Stav vody byl přibližně stejný, takže průstup vypadal téměř identický, včetně skoků.

Globoski potok

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7ewwKGhCbPs[/youtube]

Kozjak

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JVY9gpaSPD8[/youtube]

 

 

Leave a Reply

  

  

  


*

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Webcam Lysá Hora


Internetová kamera na Lysé Hoře v Beskydech

Archiv