Nové fotky na FOTO.HORSKESPORTY.CZ

Chamonix reloaded

Tak jsem podruhé v krátké době dorazil do Chamonix, tentokrát za Pepou. Žije tu už od posledních Vánoc. Cíl byl předem daný. Žádné hory, jen skalky a skály. Nakonec bylo obojí. Skalky v údolí L´Arve a hory v masívu Aiguilles Rouges.

Hned v pondělí, druhý den po příjezdu  vyrážíme lanovkou na  Brévent. Vybíráme si cestu Voie Frison-Roche. 6 délek převážně 5c a z toho 2 za 6a. Pěkně vyšla na jednoho jedna délka :) . A když už jsme nahoře, tak se ještě jdeme dorazit na na sportovky na Bréventu.

V úterý valíme na Index, konkrétně na Grande Flória. Lezeme Madagasikaru za 5c s jednou variaci vedlejší cesty Manhattan ve které je pěkná stěnka za 6a.

Středa, čtvrtek a pátek jsou celé věnované už jenom sportovkám ve Vallée de L´Arve.

La Mortenaz ( Sallanches ) kde přelézame všechny cesty do 6a a pomalu se rozkoukáváme v 6b, hlavně Pepa, leze mu to líp

Trejdon ( Araches ) – pěkné místo kde se ještě rád vrátím. Několik neúspěšných pokusů o 6b a jedna úspěšná 6a+

Dalle de l´Oisean Rare ( Flaine ) – moc krásné místo celkem vysoko v horách kousek od lyžařského střediska Flaine. Tady padlo mé první opravdické a poctivé 6b. Důstojné to zakončení skvělého zájezdu.

 

Leave a Reply

  

  

  


*

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Webcam Lysá Hora


Internetová kamera na Lysé Hoře v Beskydech

Archiv