Nové fotky na FOTO.HORSKESPORTY.CZ

Vysoké Tatry Brnčalka skialpy

Baranie sedlo

Baranie sedlo

Pár fotek z víkendového výpadu na asi letošní poslední skialpy.  Počasí vyšlo na jedničku a sněhové podmínky taky.

Ráno ve 4 hodiny vyrážíme z Vratimova a na parkovišti Biela voda jsme před 8. Rychle zabalit a za hodinu a půl jsme na Brnčalce. Na sluníčku dáváme pívo na zotavenou a vyrážíme do doliny Bielej vody. Cíl je západní strana východnej Žeruchovej veže a markantní žleb vedoucí skoro až na vrchol. Stoupáme do dvou třetin. Tam nazouváme lyže a sjíždíme perfektně přimrzlým sněhem až dolů na nástup.

Druhý dnešní směr volíme kotel nad Žltým plesem. Na lyžích vystoupáme skoro až pod Jahňačí štít. Malý piknik v Západní jahňačí štrbině s pohledem na lyžníky v Červené dolině zalité sluncem je prostě pohodový.

Na zpáteční cestě si ještě sjíždíme malý ale prudký žleb od Žltého plesa do Doliny Bielych ples.

Ráno fouká nárazový vítr. Máme namířeno přes Baranie sedlo do Malé studené, na Terynku, na pívo. Do sedla lyže neseme na zádech a na druhou stranu scházíme až ke skalám. Sníh je úplně rozbitý a totálně zmrzlý. Tohle lyžovat nejde.  Od skal už ale sjíždíme až k chatě na lyžích.  Následně na Zámkovskou chatu a domů.

2 comments to Vysoké Tatry Brnčalka skialpy

Leave a Reply

  

  

  


*

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Webcam Lysá Hora


Internetová kamera na Lysé Hoře v Beskydech

Archiv