Nové fotky na FOTO.HORSKESPORTY.CZ

Návraty z Komína návratů

Komín návratů 3 tady mi bylo ještě hej

2. března to bude rok, co jsem spadl při horolezecké túře v severní stěně Javoráků a po asi 8 metrovém pádu si polámal oba kotníky. Myslím si, že rok odstupu je dost dlouhá doba na malé zhodnocení. ….čti dále…..

Canyoning Bovec Slovinsko

Bovec Slovinsko

Letní koupací sezónu jsem zakončil v polovině Září canyoningem ve Slovinsku. Letos to byly dvě návštěvy v rámci testování canyoningového lana SALAMANDER. Ve Slovinsku, v samém centru Julských alp leží vesnička Bovec, canyoningu zaslíbené místo. Byli jsme hosty agentury ALPICENTER která v oblasti provozuje canyoning a rafting. ….čti dále…..

Diašou – skialpový sraz – Babí Hora

plagat_12

Už po 12.-krát sa uskutoční prehliadka horských a adrenalínových filmov pre priaznivcov skialpinizmu a milovníkov hôr spojená s prehliadkou Babej hory, našej Kráľovnej Beskýd.Tento rok sa uskutoční Diašou opäť na Chate Slaná voda, v dňoch od 15.- 17. februára. Znova prídu zaujímaví hostia, ako Stano Tomka, Erik Rabatin, Stano Klaučo , ktorí nám odprezentujú mnohé zaujímavé akcie, ktoré zažili pri svojich potulkách svetom. Pozývame Vás na túto akciu a tešíme sa na Vašu účasť. ….čti dále…..

Hochferner – podzimní horská nálada

Hochferner

Na zpátení cestě z Arca jsem jsem z dálnice pod Brennerem odbočil na Vipiteno a pokračoval do udolí Pfitschtal až na konečnou k usedlosti Stein Je to italská strana Zilertálu zakončená pěknými severkami stěn Hochferneru a Hochfaileru.

….čti dále…..

Chorvatsko – Rovinj

Jméno: rovinj_10

Na přelomu Října a Listopadu jsme se byli vyhřát v teplých krajinách. Jelikož byla lezecká obsada spíše méně zkušená, vydali jsme se do Rovinje. Skály jsou hned u moře a je to bývalý vápencový lom. Podle toho taky vypadá charakter cest. Vše je v nakloněných nebo rovných plotnách. Cesty jsou v obtížnostech od 5a do 6b a kvalitně odjištěné. Mezi jednotlivými výlomy se dají najít i směry v přírodním, těžbou nedotčeném vápenci. Není jich ale mnoho.

….čti dále…..

Canyoning Slovinsko

canyoning

Kozjak

Minulý víkend jsem byl ve Slovinsku na Canyoningu. Tuhle radovánku jsem si ještě nevyzkoušel, tak bylo třeba to dohonit. Základnu jsme měli ve vesnici Bovec kterou protéká řeka Soča. Část kempu má pronajatý česká agentura ALPICENTER Místo je v samém centru Julských alp a všude kolem jsou nekonečné možnosti canyoningu, raftů, horských kol, ferát a kdo ví čeho ještě. Opravdu podařený kousek země.

….čti dále…..

Londýn

Londyn

Minulý víkend jsme vyrazili s rodinkou na výlet do Londýna. Rozhodnutí to bylo velmi rychlé a neplánované. Zabukovali jsme si letenky u „letecké socky“, hotel v neznámé čtvrti a vyrazili.

….čti dále…..

Lysá Hora aktuálně sníh

Blíží se víkend, tak aktuální informace ohledně sněhu na Lysé Hoře z dnešního dne.

Výstupová cesta ze Zlatníku je naprosto v pohodě, a to jak nahoru tak i dolů. Ferdova sjezdovka byla skoro panenská.

….čti dále…..

VERDON – díra v zemi

verdon11-03

.

Z Provence jsem vyrazil zpět domů s cílem trochu si zajet a kouknout se do Verdonu.

.

.

.

Lezení na Hvaru Vela Stiniva

Sektor v pravo

Lezení na ostrově Hvar v chorvatské Dalmácii není jen o návštěvě Clifbase. ….čti dále…..

Webcam Lysá Hora


Internetová kamera na Lysé Hoře v Beskydech

Archiv